نام شركتتاريخ عضویت
میرمهرزاگرس
11 تير 1399
چاپان
10 تير 1399
----
8 تير 1399
  

کاغذ مرز 400 هزار تومان را رد کرد
4 تير 1399
قیمت کاغذ در بازار آزاد دچار افزایش شده است،‌ کاغذی که در کمتر از ۳ ماه پیش بندی ۳۲۰ هزار تومان فروخته می‌شد،‌ حالا به ۴۰۵ هزار تومان رسیده است.


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ قیمت کاغذ در بازار آزاد امروز پس از چند روز ثبات از 380 هزار تومان به 405 هزار تومان افزایش یافته است،‌ مهمترین علم افزایش قیمت کاغذ در بازار آزاد افزایش نرخ دلار است.

بر اساس این گزارش هر بند کاغذ چاپ و تجریر 70 در 100 با گرماژ 70 گرم به قیمت 405 هزار تومان بفروش رفته است، هم‌چنین هر بند کاغذ تحریر 60 در 90 با گرماژ 70 گرم نیز 350 هزار تومان فروش داشته است.

درباره افزایش قیمت کاغذ از ابتدای سال تاکنون دلایل بسیاری برشمرده شده است،‌ برخی کارشناسان این افزایش قیمت را ناشی از جو روانی موجود در بازار و اظهارنظرهای برخی مسئولان عنوان می‌کنند،‌ از سوی دیگر عمده کارشناسان معتقدند، نبود سیاست‌های ارزی مشخص درباره کاغذ از سوی دولت موجب شده تا واردکنندگان کاغذ دست به عصا حرکت کرده و اولا از ورود محموله‌های جدید به بازار جلوگیری کنند و ثانیا‌ً اقدامی برای واردات کاغذ نیز نداشته باشند.

این موضوع به اندازه‌ای جدی است که بسیاری معتقدند هنوز کاغذها تا قیمت اصلی فاصله دارند و در ماه‌های آینده که طبعا تقاضا برای کاغذ با نزدیک شدن به سال تحصیلی افزایش پیدا می‌کند‌، کاغذ با قیمت بالاتری عرضه خواهد شد.

در چند ماه اخیر ثبت سفارش‌های انجام شده برای واردات کاغذ هنوز تامین ارز نشده است،‌ حتی ارز نیمایی نیز در اختیار کاغذ برای واردات قرار نگرفته است.از سوی دیگر ارز دولتی 80 میلیون یورویی که برای واردات کاغذ فرهنگی در اختیار وزارت ارشاد قرار می‌گرفت، نیز در سال جاری تخصیص نیافته و مشخص نیست دولت می‌خواهد چنین ارزی را پرداخت کند یا خیر؟

ناشران نیز که از روزهای تلخ مهر و شهریور سال 97 هنوز خاطره دارند،‌ این روزها با این دغدغه که با نبود کاغذ دولتی باید از کاغذ آزاد برای چاپ کتاب‌هایشان استفاده کنند،‌ نگران از دست رفتن مخاطبان بیشتر در ماه‌های آتی هستند. این نگرانی تا جایی است که برخی مطرح کرده‌اند‌، ناشران در حال دپو کردن کاغذ هستند.

کاغذ – مقوا- خرید کاغذ- فروش کاغذ – خرید مقوا – فروش مقوا- تحریر – گلاسه – پشت طوسی – کرافت – دستمال کاغذی – کاغذ روزنامه – سلولزی- قیمت کاغذ – قیمت مقوا – سفارش کاغذ – سفارش مقوا – مقاله کاغذ – مقاله مقوا
Copyright © 2008-2020 Toseae Tejarat Papirous Co. All rights reserved :: کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت توسعه تجارت پاپیروس می باشد