نام شركتتاريخ عضویت
کاغذ و مقوای دنیز دورنیکا
8 خرداد 1402
ویژن
7 خرداد 1402
یاش
6 خرداد 1402
  

کاهش قیمت کاغذ در بازار به دنبال کشف محموله‌های احتکار شده
17 ارديبهشت 1401
قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد با کاهش قابل توجه روبرو شد،‌ بسیاری کشف انبارهای احتکار کاغذ در دو هفته گذشته را در این زمینه بی‌تاثیر نمی‌دانند.

به گزارش خبرنکار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ در پی کشف محموله‌های کاغذ احتکار شده در هرمزگان طی دو هفته گذشته‌، قیمت کاغذ در بازار آزاد با کاهش روبرو شد.

کاغذ تحریر که از ابتدای سال تاکنون روند افزایشی داشته و به بندی 850 هزار تومان رسیده بود‌، حالا با کاهش چند مرحله‌ای به 785 هزار تومان کاهش داشته است.

کاهش قیمت کاغذ تحریر در حالی اتفاق افتاده که قیمت کاغذ روزنامه روند افزایشی خود را همچنان طی کرده است . هر کیلو کاغذ روزنامه بین 37 تا 39 هزار تومان معامله می‌شود. به نظر می‌رسد در زمینه تولید کاغذ روزنامه در کشور باید تدبیری اندیشیده شود.

اما کاهش قیمت در کاغذ گلاسه نیز مشاهده می‌شود،‌ هر کیلو کاغذ گلاسه براق که هفته‌های گذشته به 38 تا 42 هزار تومان رسیده بود،‌ حالا با کاهش نسبی به 36 تا 40 هزار تومان رسیده است.


کاهش قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد به باور کارشناسان این بازار به توزیع محموله‌های جدید وارداتی و کاهش تقاضا مرتبط است،‌ پس از افزایش قیمت قابل توجه در بازار کاغذ‌، محموله‌های تازه وارداتی به کشور توزیع شد و تقاضا نیز تا حد قابل توجهی کاهش یافت. از سوی دیگر شناسایی انبارهای احتکار کاغذ در هرمزگان و دستورات قضایی صادر شده در این زمینه نیز موجب شد بسیاری از واردکنندگان کاغذهای احتکار شده خود را وارد بازار کنند. در نیتجه این افزایش عرضه، قیمت کاغذ کاهش یافته است.

کاغذ – مقوا- خرید کاغذ- فروش کاغذ – خرید مقوا – فروش مقوا- تحریر – گلاسه – پشت طوسی – کرافت – دستمال کاغذی – کاغذ روزنامه – سلولزی- قیمت کاغذ – قیمت مقوا – سفارش کاغذ – سفارش مقوا – مقاله کاغذ – مقاله مقوا
Copyright © 2008-2023 Toseae Tejarat Papirous Co. All rights reserved :: کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت توسعه تجارت پاپیروس می باشد