نام شركتتاريخ عضویت
شرکت بنیان ساز
18 مرداد 1401
کاغذ paper
13 مرداد 1401
اتحادیه چاپخانه داران و کتابفروشان شهرستان میاندوآب
7 مرداد 1401
  

کتاب‌هایی که در اولویت موضوعی وزارت ارشاد نباشند، کاغذ دریافت نمی‌کنند
21 خرداد 1401
معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت:‌ سه شرکت کاغذ با ارز دولتی وارد خواهند کرد، کتاب‌های کپی و آثاری که در اولویت موضوعی وزارتخانه نباشند،‌ کاغذ دریافت نمی‌کنند.

یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به در دسترس قرار گرفتن ارز کاغذ گفت:‌ شرکت‌های واردکننده به بانک معرفی شدند،‌ ارز را دریافت کردند و بر اساس آن ثبت سفارش انجام شده است و منتظر دریافت محموله‌ها هستیم.

وی با اشاره به رقم ارز دریافتی افزود: 40 میلیون دلار ارز به حوزه نشر و مطبوعات اختصاص یافته است که از این میان 20 میلیون دلار به حوزه نشر تعلق دارد.

احمدوند ادامه داد:‌ شرکت‌های واردکننده در یک فرایند توسط نهادهای نظارتی و مرتبط انتخاب شدند. شرکت‌های مختلفی پس از انتشار فراخوان اعلام آمادگی کردند اما در نهایت سه شرکت انتخاب شدند و قرار است کاغذ را وارد کنند.


وی در خصوص حذف ناشرنماها از دایره دریافت‌کنندگان کاغذ دولتی گفت:‌ ناشرانی که می‌خواهند کاغذ دریافت کنند، عنوان و شمارگان کتاب را در سامانه ثبت می‌کنند، پس از آن بررسی‌ها آغاز می‌شود.کتاب‌هایی که کتابسازی باشند،‌ از روی آثار دیگری کپی شده باشند، کیفیت بالایی نداشته باشند یا در اولویت موضوعی وزارتخانه نباشند کاغذ دریافت نخواهند کرد.

احمدوند در پاسخ به این پرسش که اولویت موضوعی وزارتخانه چیست؟ گفت:‌ در قانون تشکیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مواردی حمایتی ذکر شده است،‌ طبق این فهرست اولویت‌های موضوعی وزارتخانه در حوزه نشر نیز مشخص است.

کاغذ – مقوا- خرید کاغذ- فروش کاغذ – خرید مقوا – فروش مقوا- تحریر – گلاسه – پشت طوسی – کرافت – دستمال کاغذی – کاغذ روزنامه – سلولزی- قیمت کاغذ – قیمت مقوا – سفارش کاغذ – سفارش مقوا – مقاله کاغذ – مقاله مقوا
Copyright © 2008-2022 Toseae Tejarat Papirous Co. All rights reserved :: کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت توسعه تجارت پاپیروس می باشد