نام شركتتاريخ عضویت
شرکت بنیان ساز
18 مرداد 1401
کاغذ paper
13 مرداد 1401
اتحادیه چاپخانه داران و کتابفروشان شهرستان میاندوآب
7 مرداد 1401
  

اهمیت تولید کاغذ در ایران
5 تير 1401
چند سالی است که ناشران شرایط سختی را به دلیل متوقف شدن ارائه کاغذ با یارانه دولتی تجربه می‌کنند. این در حالی است که با آغاز کار دولت جدید، ابتدا ارائه کاغذ به ناشران مورد بررسی قرار گرفت و از نظم بیشتری برخوردار شد و از طرفی اقدامات برای راه‌اندازی کارخانه کاغذسازی در ایران جدیت پیدا کرد. گفته می‌شود کارخانه کاغذسازی به جنگل‌های ایران آسیب وارد نخواهدکرد و از راه جنگل‌های دست کاشت یا بازیافت کاغذ، به تولید کاغذ داخلی اقدام خواهدشد.

در ادامه روند رسیدگی به تخصیص منظم‌تر کاغذ به ناشران و جلوگیری از ارائه کاغذ به ناشرنماها، سامانه توزیع کاغذ به منظور تقویت و ارتقاء نرم افزاری از هفته سوم خرداد ماه ۱۴۰۱ در دسترس متقاضیان قرار گرفت و اعلام شد ناشران متقاضی دریافت کاغذ می‌توانند با مراجعه به سامانه توزیع کاغذ به نشانی paperds.ir درخواست خود را ثبت و از همان طریق نیز پیگیری کنند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راه تولید کاغذ داخلی تنها نیست و احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و امور دارایی ۳۰ اردیبهشت درباره حمایت‌های این وزارتخانه از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران داخلی حوزه کاغذ، اظهار کرد: کمک خواهیم کرد کارخانه‌های تولید کاغذ به حداکثر ظرفیت میزان بازدهی خود نزدیک شوند.

گردش مالی چرخه نشر با جنبش کاغذ در دولت سیزدهم رخ داد

ایران در جایگاه پنجم تولید کتاب قرار دارد

خبر مسرت بخش حوزه کتاب؛ اما این بود که معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: طی سال گذشته در ایران ۱۱۱ هزار عنوان کتاب منتشر شده و میانگین شمارگان ۱۰۲۰ نسخه بوده و ایران در این حوزه در جایگاه پنجم دنیا قرار دارد.

احمدوند با اشاره به این‌که در حال حاضر تولید کتاب در ایران رو به افزایش است، افزود: در این حوزه نیاز به حمایت و تقویت تولید کاغذ داخلی داریم و البته در این زمینه تمهیداتی در نظر گرفته و اقداماتی انجام شده و بخشی دیگر در دست اجرا است.

از طرفی علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت هم از حمایت دولت برای تولید کاغذ داخلی خبر داده‌است. او با اشاره به حمایت‌ از فعالان حوزه نشر، بیان کرد: دولت در کنار حمایت‌هایی مثل تخصیص ارز یارانه‌ای به کاغذ کتاب و مطبوعات به مدت یک‌سال، حمایت و سرمایه‌گذاری جدی نیز از کارخانه‌های تولید کاغذ خواهد داشت.

در نتیجه فعالیت‌های چند ماهه دولت جدید برای تولید کاغذ داخلی وارد حوزه عمل شد و در ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ مراسم کلنگ‌زنی بزرگترین کارخانه کاغذسازی شمال‌غرب کشور برگزار شد. فاز اول این پروژه قرار است طی ۱۸ ماه به بهره‌برداری برسد.

توجه به مشکلات و نیازهای فعالان حوزه کتاب و نشر از طرفی موجب پیداشدن راه‌حل‌هایی برای آن‌ها می شود. تاثیر دیگر این اقدامات می‌تواند تزریق روحیه مثبت برای ادامه راه فعالان این حوزه باشد، چراکه موجب می‌شود فعالان به آینده امید بیشتری داشته‌باشند.

کاغذ – مقوا- خرید کاغذ- فروش کاغذ – خرید مقوا – فروش مقوا- تحریر – گلاسه – پشت طوسی – کرافت – دستمال کاغذی – کاغذ روزنامه – سلولزی- قیمت کاغذ – قیمت مقوا – سفارش کاغذ – سفارش مقوا – مقاله کاغذ – مقاله مقوا
Copyright © 2008-2022 Toseae Tejarat Papirous Co. All rights reserved :: کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت توسعه تجارت پاپیروس می باشد